fbpx

První virtuální hokejové tréninkové centrum v Brně

o NÁS

Virtuální trénink

Výhodná cena lekce

ZÁČATKY NAŠÍ ARÉNY

Dominik Gerža

Trenér pro brankáře

DETAILNÍ INFO

Bývalý brankář ledního hokeje. Svoji hokejovou kariéru začal v mládežnických týmech HCM Warrior Brno, poté se v kategorii mladšího dorostu přesunul do týmu VHK Vsetín, kde hrál extraligu mladšího dorostu.

V kategorii staršího dorostu přestoupil do týmu AZ Havířov 2010, kde chytal v extralize staršího dorostu. První rok juniorské kategorie strávil ve svém rodném městě, a to v týmu HC Kometa Brno. Tento rok si vyzkoušel i pár zápasů v mužském hokeji, kdy chytal za druholigovou Břeclav.

Druhý rok juniorské kategorie nastupoval za tým HC Orli Znojmo v juniorské variantě mezinárodní ligy EBEL. Po skončení sezóny se vydal za oceán do Kanady, kde hrál v nižší juniorské soutěži GMHL.

Během angažmá v Kanadě začala i jeho trenérská kariéra, kdy působil jako trenér brankářů u mládeže a u středoškolského týmu. Po návratu do České republiky nastoupil na Masarykovu univerzitu, konkrétně na Fakultu sportovních studií.

Ve stejném roce také ukončil svoji brankářskou kariéru a začal se naplno věnovat trénování. V současnosti působí jako trenér brankářů u týmu HC Zastávka a u soukromých hokejových akademií Team BHA, Hockey goalie clinic a Modern Hockey.

Jakub Karpíšek

Trenér pro hráče

DETAILNÍ INFO

Narodil jsem se a vyrůstal v Brně, kde jsem také začal s hokejem, který se stal od té doby moji neodmyslitelnou součástí mého života.

S hokejem se začínal na Kometě, které jsem zůstal věrný do mladšího dorostu. Následně ve starším dorostu a juniorce došlo na menší kolečko, kde jsem v průběhu let vícekrát prostřída týmy VSK Technika Brno a HCM Warrior Brno.

Následně mé cíle a životní kroky směřovali spíše ke studiu, než k hraní hokeje, ale povedlo se mi to ideálně propojit. Nastoupil jsem v roce 2015 na Masarykovu univerzitu v Brně na fakultu sportovních studií na obor tělovýchova a sport. Přes univerzitu jsem se dostal k trénování hráčských dovedností a kondičních schopností, kdy mě vzal pod své vedení zkušený trenér a hokejista Jiří Sedláček v HTC centru v Brně. Kde působí jako trenér dodnes.
Díky škole jsem se dostal k rozhodcování, podařilo se mi získat nejvyšší českou licenci pro rozhodčí.

Studium na univerzitě a nový projekt univerzitního hokeje mi umožnilo spojit školu a sport. Svoji poslední aktivní sezonu jako hráč jsem odehrál v Univerzitní lize ledního hokeje, ale zde byla moje sezona 2019/2020 předčasně ukončena, pro poranění vazů během zápasu v Plzni.
Své studium jsem si zpestřil v zahraničí, kdy jsem se vydal vstříc novým poznatkům.

Prvně do velké Británie na Universtiy of South Wales, následně moje cesta směřovala do Dánska, kde jsem strávil půl rok na Sportovní akademii v Gerlevu a cestu jsem zakončil semestrem na španělské univerzitě Universidat de Valencia. V roce 2020 jsem úspěšně dokončil bakalářské studium a nastoupil jsem na navazující magisterské studium opět na Masarykově univerzitěna obor kondiční trenér.